Φωτογραφικό Υλικό - Γυμνάσιο Ριζοκάρπασου 29/3/2023

Η Προπαρασκευαστική Μαθητεία και ο Κεντρικός Κορμός Μαθητείας Λάρνακας που υπάγονται στη Διεύθυνση Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης  πραγματοποίησε την Τετάρτη, 29 Μαρτίου 2023, την καθιερωμένη εκπαιδευτική επίσκεψη στο Γυμνάσιο Ριζοκαρπάσου στην κατεχόμενη Καρπασία. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα κατεχόμενα εδάφη μας και σημαντικά μνημεία του τόπου μας. Παράλληλα, μέσα από ένα θεατρικό διαδραστικό εργαστήρι, τα παιδιά της Προπαρασκευαστικής Μαθητείας Λάρνακας, χρησιμοποιώντας θεατρικές τεχνικές αλλά και τεχνικές μιας ολοκληρωμένης θεατρικής παράστασης σε συνδυασμό με χορό και μουσική, αναβίωσαν όλα τα έθιμα του παραδοσιακού κυπριακού γάμου με πρωταγωνιστές όλους τους παρευρισκόμενους.